matematika.ba
Dobrodošli, Gost
Molim Prijava ili Prijaviti.    Izgubljena lozinka?
nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu
(1 gledanje) 1 Gost
Idi na dno
TEMA: nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu
roksalena
Fresh Boarder
graphgraph
Korisnici koji nisu na vezi Klikni ovdje da vidiš profil ovog korisnika
Spol: Žensko
nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu 4 Godine, 6 Mjeseci prije  
Zdravo,
ja imam pitanje koje je mozda manje vezano za tematiku foruma koje sam pregledala ali ipak cu ga postavit. Naime zanima me ima li iko ovdje nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu ( V-VIII r) u elektronskoj formi da mi da, proda, pokloni ili mozda da se mijenja za nesto sa mnom. Ja inace predajem matematiku u osnovnoj skoli vec godinama i imam tonu priprema u pisanoj formi, par odlicnih (mojih) oglednih časova u elektronskoj formi, gomilu prezentacija za nastavu matematike u osnovnoj skoli, medjutim vise mi se nedaju pisati pripreme (koje inace smatram bespotrebnima i imam ih pro forme) a kucanje s obzirom da radim sva 4 programa (V; VI; VII; VIII) bi predugo trajalo...Stoga ako je neko voljan da na neki nacin suradjujemo....Tu sam..

Prijavljen Prijavljen
  Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.
ivana
Fresh Boarder
graphgraph
Re:nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu 4 Godine, 2 Mjeseci prije  
Cao, da li neko ima pripreme za ogledni cas za 6-ti razred. Tema: osna simetrija ili razmjera i procenti. Prvi put treba da drzim takav cas pa bas nisam upucena. Unaprijed hvala.

Prijavljen Prijavljen
Necko
Moderator
graphgraph
Spol: Muško Matematika BA Lokacija: Tuzla _KUNENA_PROFILE_BIRTHDAY: _KUNENA_DT_MONTHDAY_FMT
Re:nastavne pripreme iz matematike za osnovnu skolu 4 Godine, 2 Mjeseci prije  
Nedavno sam razgovarao sa jednom učiteljicom, pitao sam o kakvim se to pripremama za čas radi i zbog čega se one slobodnije ne razmjenjuju Saznao sam da nastavnici i učitelji imaju vlastite pripreme za svoje časove i da ih pomalo ljubomorno čuvaju, valjda svjesni činjenice koliko vremena im je trebalo da ih pripreme.

Dobro, mogu ovo razumjeti, naravno ne i opravdati, jer da je to tako matematika.ba sigurno ne bi ni postojala.

Veoma je važno biti svjestan pravila:

Nesebično podijeli sa drugima ono što već znaš, to je najbolji način da podigneš nivo vlastitog znanja !

Znam, znam ... ne zvuči kao neka velika mudrost, pogotovo što nije matematički egzaktno dokaziva ali jeste empirijski, iskustvo nam to govori. Ovo ,,pravilo reciprociteta" zaista funkcioniše...Slično važi i za novac, ako želite novac, prethodno dajte novca onome kome je potrebno, budite uvjereni da će vam se mnogostruko vratiti. Ili možda želite da ste voljeni pogađate, važi isto pravilo ... prethodno pružite ljubav i samo posmatrajte

Ovdje možete riješiti nečiji matematički problem, ako to uradite vidjet će te da ovaj čarobni zakon funkcioniše ... možete ga poricati, ali slično kao i sa poricanjem zakona gravitacije, njegovo neprihvatanje i nerazumijevanje ga neće izmijeniti, i dalje će jabuka bačena u zrak nužno pasti nazad na tlo, kao što će oni koji dijele znanje iz dana u dan znati sve više i više .... Čarobno zar ne

Dakle Ivana i roksalena i za pripreme važi isto pravilo

Prijavljen Prijavljen

Posljednja promjena: 2010/05/15 08:46 Uz Necko.
Idi na vrh